Maseczka z aspiryny – dla kogo polecana i jak ją wykonać?

Sklepowe i apteczne półki kuszą nas ogromną ilością kosmetyków, w tym maseczek. Każdy z tych produktów dedykowany jest innemu rodzajowi skóry i innym problemom. Żeby przetestować choćby część z nich, musimy poświęcić wiele czasu i pieniędzy. Na szczęście bardzo skuteczne maseczki można wykonać tanio i w domowym zaciszu. Jedną z takich maseczek jest maseczka z aspiryny.

Maseczka z aspiryny – właściwości

Aspiryna jest środkiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym, a w swoim składzie zawiera kwas acetylosalicylowy. Zazwyczaj przyjmujemy ją doustnie, ale może być ona także doskonałym środkiem do zastosowania zewnętrznego. Maseczkę z aspiryny popularnie stosowano w czasach, kiedy gotowe kosmetyki były trudno dostępne, a to wszystko przez jej wspaniałe właściwości.

  • Maseczka z aspiryny łagodzi stany zapalne skóry i pomaga uspokoić cerę trądzikową.
  • Aspiryna niweluje zaskórniki i grudki.
  • Maseczka pomaga w usuwaniu przebarwień potrądzikowych i pourazowych.
  • Papka z aspiryny wykazuje działanie ściągające i delikatnie złuszczające, dzięki czemu pomaga wygładzić cerę.
  • Maseczka reguluje wydzielanie sebum i tym samym ogranicza błyszczenie się skóry.

Dla kogo polecana jest maseczka z aspiryny?

Maseczka z aspiryny polecana jest przede wszystkim osobom, które borykają się z trądzikiem młodzieńczym, a także trądzikiem wieku dorosłego. Jej działanie pozwala na redukcję wszelkiego rodzaju niedoskonałości skóry. Stosować ją mogą osoby, których skóra wydziela zbyt dużo sebum, a także te, które chcą zredukować przebarwienia po wyleczonym trądziku lub też zminimalizować nierówną opaleniznę. Maseczkę tą oczywiście należy stosować w sposób rozsądny. Przy niewielkich niedoskonałościach stosujemy ją raz w tygodniu, przy silniejszych maksymalnie 2 razy na tydzień. Zbyt częstsze stosowanie mogłoby bardzo wysuszyć i podrażnić cerę.

Jak zrobić maseczkę z aspiryny?

Przygotowanie maseczki jest bardzo proste. Należy rozgnieść 4-6 tabletek aspiryny i zalać je kilkoma kroplami wody lub mleka. Ilość wody musi być naprawdę niewielka, żeby maseczka była gęsta i nie spływała nam z twarzy. Dokładnie rozrobioną papkę nakładamy na uprzednio oczyszczoną skórę z pominięciem delikatnych okolic oczu. Najlepiej byłoby trzymać taką maseczkę na twarzy 15-20 minut. W przypadku cer grubych i odpornych czas ten może dochodzić nawet do pół godziny. Po upływie tego czasu zmywamy maseczkę ciepłą wodą, tonizujemy twarz i nakładamy krem nawilżający. Efekt uspokojenia cery można zauważyć już po jednokrotnym zastosowaniu.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *