Maska regenerująca na dłonie – jaka i jak ją wykonać?

c700x420

Nasze dłonie każdego dnia narażone są na wiele niekorzystnych czynników. Wiatr, mróz, słońce, detergenty, uszkodzenia mechaniczne. To wszystko może znacząco niszczyć nasze dłonie i powodować, że będą one wyglądały na starsze, niż są w rzeczywistości. Na szczęście ratunkiem dla nich może być maseczka regenerująca. Podpowiadamy, jaką wybrać i jak stosować.

Maska domowa czy gotowa?

Oferta gotowych kosmetyków pielęgnacyjnych jest tak wielka, że dzisiaj już nikt nie musi robić ich w domu. Mamy maski z gliceryną, w wyciągami z owoców, witaminami i innymi, dobroczynnymi składnikami. Niestety gotowe kosmetyki często stabilizowane i konserwowane są związkami, które mogą powodować uczulenia. Skóra wrażliwa, atopowa czy łuszczycowa będzie bardzo „wybredna”, jeżeli chodzi o gotowe kosmetyki. Natomiast dermokosmetyki, które teoretycznie nie powinny jej szkodzić, są jak wiadomo, bardzo drogie. Dlatego też dobrym pomysłem byłoby wzbogacić pielęgnację raz na jakiś czas maską, którą będzie można wykonać w domu.

Maska regenerująca na dłonie – przepisy

  1. Maska z oliwy – oliwa zawiera wiele pozytywnych składników takich jak witaminy, minerały i kwasy Omega. Natłuszcza ona dłonie i nawilża ich górne warstwy, dzięki czemu sprzyja regeneracji. Najprostszą maskę z oliwy można wykonać, podgrzewając ją nieco i mocząc w niej przez kilka minut dłonie i paznokcie. Można zmieszać ją również z żółtkiem i nałożyć na dłonie na ok. 15 minut.
  2. Maska regenerująca z ziemniaków – bardzo skuteczną maskę możemy wykonać poprzez połączenie ugotowanego, rozgniecionego ziemniaka oraz żółtka i odrobiony mleka. Składniki dobieramy w takiej ilości, żeby powstała z nich gęsta papka, którą należy obłożyć dłonie. Dla spotęgowania efektu możemy poprosić kogoś, żeby zawinął nasze obłożne maską dłonie w folię aluminiową, która zatrzyma ciepło i ułatwi wnikanie składników odżywczych.
  3. Maska parafinowa – parafina posiada doskonałe właściwości nawilżające i osłaniające. Parafinę kosmetyczną możemy kupić w drogeriach i aptekach. Kostkę parafiny rozpuszczamy w rondelku, a następnie moczymy w niej dłonie. Możemy je również zawinąć w folię.
  4. Maseczka owsiana – do sporządzenia tej maseczki potrzebujemy szklankę płatków owsianych i pół szklanki mleka. Płatki zalewany gorącym mlekiem i pozwalamy im napęcznieć. Następnie tak powstałą papką okładamy dłonie na ok. 20 minut. Do maski można dolać też odrobinę oleju arganowego lub lnianego, co da dodatkowy efekt odżywczy i natłuszczający.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *